Haber

Gebze Mutlukent Dolaşım Planı uygulanıyor

KOCAELİ (İGFA) – Yürüttüğü ulaşım projeleriyle kentte yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ise kent trafiğini daha düzenli hale getirmek için sirkülasyon planlarını hayata geçiriyor. Bu kapsamda Gebze bölgesinde Rahmi Dibek Caddesi-Dicle Caddesi-Organize Sanayi Caddesi ve Tem Yan Yolları 1. Etap kapsamında yapılan yeni köprünün ortasındaki kuzey ve güney yan yolları olan Mutlukent Sirkülasyon planı, Uygulanmakta.

GOSB KAVŞAĞI VE TEM GÜNEY YOLU YÖN DÜZENLEMESİ

Fen İşleri Daire Başkanlığı gruplarının ağır yol düzenleme ve üst yapı yenileme çalışmaları kapsamında Şekerpınar-Gebze yolunun temas köprüsü ile Mutlukent alt geçidinin ortasında kalan kısmının Mutlukent Altgeçidi’nin tek tarafı olması, Mutlukent alt geçidinin Şekerpınar Gebze yolundan İbrahimağa Caddesi, İbrahimağa Caddesi’ne giden tek doğru tarafı Cadde’nin Dicle Caddesi ile Terminal Caddesi’nin ortasındaki kısmı gerçek bir taraf olarak Terminal Caddesi’nin ortadaki kısmı Terminal Caddesi olarak değiştiriliyor. İbrahimağa Caddesi ve İrtibat Köprüsü tek yön olarak Temaslı Köprü olarak, İletişim Köprüsü ise çift yönlü olarak değiştirilmektedir.

AĞIR TRAFİKTEN KAÇINILMASI PLANLANMIŞTIR

Gebze merkez ve çevresindeki yollarda trafiği rahatlatmak için son bir yılda taraf değiştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki trafiği hızlandırmayı hedefliyor. Gebze Mutlukent Sirkülasyon Planı ile bölgede ağır tonajlı ve servis araçlarının neden olduğu trafiğin önlenmesi ve trafikte düzenin sağlanması amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu